
Project X EvenFlow Riptide CB 60 Stiff Driver Shaft w/ TaylorMade Tip 506001
| Brand: | Project X |
| Model: | Even Flow Riptide CB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 506001 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Even Flow Riptide CB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 506001 |
























