🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 3
Project X HZRDUS Smoke RDX Red 60 Regular Fairway Shaft w/ PING G430 Tip 504806
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke Red RDX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 44 |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .25" |
| Grip: | Golf Pride CP2 Pro |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504806 |
$16.80
Original: $47.99
-65%Project X HZRDUS Smoke RDX Red 60 Regular Fairway Shaft w/ PING G430 Tip 504806—
$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke Red RDX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 44 |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .25" |
| Grip: | Golf Pride CP2 Pro |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504806 |
























