
Nice Cobra '24 King Tour 4-PW Iron Set - Project X LZ 6.5 X-Flex -1/2" 505967
| Brand: | Cobra Golf |
| Iron Set Models: | King Tour 2024 |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good Condition. The faces and soles have some brush marks from normal wear. The grooves look good with lots of rounds yet to be played. The grips are good but show some wear. |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Project X LZ |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Description: | Project X LZ 125g 6.5 Extra-Stiff Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Black |
| Flex: | Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Z-Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Length: | 1/2" Short Of Standard |
| Lie Angle: | Standard |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Clubs: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505967 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cobra Golf |
| Iron Set Models: | King Tour 2024 |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good Condition. The faces and soles have some brush marks from normal wear. The grooves look good with lots of rounds yet to be played. The grips are good but show some wear. |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Project X LZ |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Description: | Project X LZ 125g 6.5 Extra-Stiff Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Black |
| Flex: | Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Z-Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Length: | 1/2" Short Of Standard |
| Lie Angle: | Standard |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Clubs: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505967 |
























