🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 3
Project X HZRDUS Smoke Black 60 X Driver Shaft w/ Callaway Tip 501512
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke Black |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501512 |
$19.60
Original: $55.99
-65%Project X HZRDUS Smoke Black 60 X Driver Shaft w/ Callaway Tip 501512—
$55.99
$19.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke Black |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501512 |
























