
Ladies Adams 2022 Tight Lies 16* 3 Wood - Aldila Synergy 45g Ladies Flex 377602
| Brand: | Adams |
| Model: | 2022 Tight Lies |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 41.5" |
| Loft: | 16 |
| Flex: | Ladies |
| Shaft Type: | Aldila Synergy 45g Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Winn DriTac Lite |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Above average condition. Face and sole have some light brush marks from normal course play. Some light scuff around the edges. Topline and crown look good with minimal wear. |
| SKU: | 377602 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Adams |
| Model: | 2022 Tight Lies |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 41.5" |
| Loft: | 16 |
| Flex: | Ladies |
| Shaft Type: | Aldila Synergy 45g Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Winn DriTac Lite |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Above average condition. Face and sole have some light brush marks from normal course play. Some light scuff around the edges. Topline and crown look good with minimal wear. |
| SKU: | 377602 |
























