
Nice Ladies TaylorMade Rocketbladez 6-PW,SW Iron Set - TM 45g Ladies Flex 506436
| Brand: | TaylorMade |
| Iron Set Models: | Rocketbladez |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good Condition. The faces and soles have some brush marks from normal wear. The grooves look good with lots of rounds yet to be played. The grips are worn and should be replaced soon. |
| Shaft Brand: | TaylorMade |
| Shaft Type: | Other |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | TaylorMade Rocketfuel 45g Ladies Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Chrome |
| Flex: | Ladies |
| Grip: | Winn DriTac Standard |
| Grip Size: | Standard |
| Length: | 1/2" Long of Standard Ladies (37" 6Iron) |
| Lie Angle: | Standard |
| Set Makeup: | 6-PW, SW |
| Number of Clubs: | 6 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 506436 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | TaylorMade |
| Iron Set Models: | Rocketbladez |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good Condition. The faces and soles have some brush marks from normal wear. The grooves look good with lots of rounds yet to be played. The grips are worn and should be replaced soon. |
| Shaft Brand: | TaylorMade |
| Shaft Type: | Other |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | TaylorMade Rocketfuel 45g Ladies Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Chrome |
| Flex: | Ladies |
| Grip: | Winn DriTac Standard |
| Grip Size: | Standard |
| Length: | 1/2" Long of Standard Ladies (37" 6Iron) |
| Lie Angle: | Standard |
| Set Makeup: | 6-PW, SW |
| Number of Clubs: | 6 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 506436 |
























