🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 3
Project X EvenFlow Riptide CB 40 Ladies Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 503169
| Brand: | Project X |
| Model: | Even Flow Riptide CB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Ladies |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.25" |
| Shaft Weight: | 40g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 41 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Undersize |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503169 |
$14.00
Original: $39.99
-65%Project X EvenFlow Riptide CB 40 Ladies Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 503169—
$39.99
$14.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Even Flow Riptide CB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Ladies |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.25" |
| Shaft Weight: | 40g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 41 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Undersize |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503169 |
























