
Project X EvenFlow Blue 75 X Driver Shaft Pull Out .335" Tip 503485
| Brand: | Project X |
| Model: | EvenFlow Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & finish. The tip is free of damage, and the grip has a round or two left in it. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 79g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Callaway |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503485 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | EvenFlow Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & finish. The tip is free of damage, and the grip has a round or two left in it. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 79g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Callaway |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503485 |
























