
Mitsubishi Tensei CK Pro White 70 TX Fairway Shaft w/ PXG Tip 500200
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei CK Pro White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 6.5/10 |
| Condition Notes: | Below average w/ some fading and light scarring. The adapter shows some wear but works fine, & the grip has a round or two left in it. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500200 |
Original: $55.99
-65%$55.99
$19.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei CK Pro White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 6.5/10 |
| Condition Notes: | Below average w/ some fading and light scarring. The adapter shows some wear but works fine, & the grip has a round or two left in it. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500200 |
























