
Mitsubishi Tensei CK Pro White 80 TX Fairway Shaft w/ PXG Tip 503080
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei CK Pro White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 6.5/10 |
| Condition Notes: | Below average condition w/ some light fading & scarring to the paint & graphics. The adapter looks great, & the grip is in decent shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 80g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 42.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1.75" |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503080 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei CK Pro White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 6.5/10 |
| Condition Notes: | Below average condition w/ some light fading & scarring to the paint & graphics. The adapter looks great, & the grip is in decent shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 80g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 42.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1.75" |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503080 |
























