🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 3
5pc True Temper Dynamic Gold S400 Shaft Set .355" Taper Tip #507043
| Brand: | True Temper |
| Model: | Dynamic Gold |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great Condition w/ a few small nicks to the finish. The tips are free of damage, and the grips are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 132g |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Description: | 36.25"-33.75" lengths, .355" Taper tip |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std |
| Number of Items in Set: | 5 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 507043 |
$63.99
5pc True Temper Dynamic Gold S400 Shaft Set .355" Taper Tip #507043—
$63.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | True Temper |
| Model: | Dynamic Gold |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great Condition w/ a few small nicks to the finish. The tips are free of damage, and the grips are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 132g |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Description: | 36.25"-33.75" lengths, .355" Taper tip |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std |
| Number of Items in Set: | 5 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 507043 |
























