
NEW PROJECT X CATALYST 80 6.5 X-FLEX GRAPHITE IRON SHAFTS 4-PW .355 #507626
| Brand: | True Temper |
| Model: | Project X Catalyst |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Weight: | 85g |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Length: | 40"-37" |
| Launch: | Low |
| Tip Diameter: | .355" |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Items in Set: | 7 |
| Torque: | 3.5 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 507626 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | True Temper |
| Model: | Project X Catalyst |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Weight: | 85g |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Length: | 40"-37" |
| Launch: | Low |
| Tip Diameter: | .355" |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Items in Set: | 7 |
| Torque: | 3.5 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 507626 |
























